Bez kategorii

Plakaty skandynawskie – czym się charakteryzują?

Skandynawskie plakaty szturmem opanowały polskie ściany. Jasne i spokojne ilustracje są częścią skandynawskiego stylu urządzania wnętrz, który ma coraz więcej fanów w naszym kraju.

Biało, czyli skandynawskie wnętrze

Zanim przejdziemy do plakatów skupmy się na chwilę na cechach słynnych skandynawskich wnętrz. To co charakteryzuje mieszkania urządzone na styl skandynawski to prostota, jasność i minimalizm. Co się składa na minimalistyczne wnętrze? Jeszcze niedawno trudno było wyobrazić sobie polskie mieszkanie bez grubych, wzorzystych dywanów. Skandynawowie nie są fanami dywanów i zdecydowanie wolą eksponować naturalne, drewniane podłogi.

Kolejną cechą wnętrz urządzonych w stylu skandynawskich jest wszechobecna biel i jasne kolory. Wynika to z chęci posiadania jasnych mieszkań na przekór szybko zapadających zmierzchów. Kolejnym elementem wystroju jest prostota i wynikające z niej proste linie i kształty. Dodatkowo Skandynawowie unikają wielu drobiazgów zachowując czyste, wolne od zbędnych akcesoriów przestrzenie.

Plakaty skandynawskie – liczy się detal

Prostota i minimalizm sprawiają, że chcąc urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim należy bardzo rozważnie dobierać elementy wystroju. Stąd na białych ścianach świetnie komponują się plakaty, które sprawiają wrażenie lekkich i niezabierających dużo miejsca.

Tematyka plakatów skandynawskich oscyluje wokół natury, prostych, minimalistycznych kształtów, a także czarno białych portretów.

Chcesz wzbogacić swoje wnętrze w plakaty skandynawskie. Wpadaj do sklepu i wybierz coś dla siebie.