Tworzenie grafik

Jak tworzyć kreatywne zdjęcia? – krok nr 1

Wiele osób zastanawia się jak mogą rozwijać swoją wyobraźnię i tworzyć kreatywne zdjęcia. Obserwują artystów na Instagramie lub Pintereście i zastanawiają się czy jest w ogóle możliwe by dojść do tego poziomu. Ja też kiedyś byłam taką osobą i zdradzę Wam jeden z sekretów wybujałej wyobraźni.

Sky is the limit

Na początek proponuję Ci zajrzeć do banku zdjęć. Tam, po wpisaniu dowolnej frazy, ukaże się Twoim oczom tysiące zdjęć fotografów z całego świata. Niekończące się źródło inspiracji. Zacznijmy od wybrania frazy „landscape” (krajobraz) lub „hills” (wzgórza). Moim zdaniem zdjęcia przyrody i widoków są bardzo wdzięczne na początek. Ja wybrałam takie zdjęcie.

Co widzisz na zdjęciu?

Znasz zabawę w patrzenie w niebo na chmury? Jedni widzą tam baranki, inni pływające ryby, jeszcze inni twierdzą, że to unosząca się w powietrzu wata cukrowa. Teraz podobne ćwiczenie wykonaj z tym zdjęciem powyżej. Patrz na nie tak długo, aż ten kształt nie zacznie Ci czegoś przypominać.

Pamiętaj, że nie musisz brać pod uwagę całego zdjęcia. Możesz skupić się na zaledwie jednym elemencie. Ja wybieram to pojedyncze wzgórze, do którego prowadzi wąska droga.

Co ja zobaczyłam w tym wzgórzu? Już wkrótce pojawi się na stronie tutorial, w którym krok po kroku pokażę Ci moją grafikę.

Łącz podobne kształty

Staraj się kojarzyć to, co z wyglądu jest podobne. Nie ważne, czy to ma sens, czy nie. Tworząc kreatywne grafiki nie trzeba odzwierciedlać rzeczywistości, wręcz przeciwnie. Im bardziej szalone pomysły, tym intensywniej będzie pracować nasza głowa. Przykład? Proszę bardzo.

Fryzury są bardzo wdzięcznym tematem. Wszystko co odzwierciedla burzę unoszących się kosmyków może imitować włosy, np liście palmy.

Pamiętaj, że chcąc rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywności nie powinno się sobie stawiać granic. Abażur jako kapelusz, liście jako skrzydła, a może kubek jako basen? Łącz nieoczywiste elementy i szukaj inspiracji wokół siebie. Im częściej będziesz wykonywać to ćwiczenie, tym łatwiej będzie przychodziło Ci wykonywanie kolejnych zdjęć.

Chcesz zobaczyć efekty moich kreatywnych działań? Wpadaj do sklepu