Blog

Posumowanie 2019 i nowy początek

Moje pierwsze początki blogowe znajdują się już gdzieś na początku tej mijającej dekady. Potrzebowałam dobrych kilku lat by się odnaleźć i trafić wreszcie na właściwą drogę. Przez cały ten rok droga ta się wyklarowała i teraz już będzie z górki. Rok 2019 to była mała rozgrzewka, 2020 to będzie start w nową, ilustrowaną rzeczywistość.

Głowa pełna pomysłów

Jeszcze w styczniu uparcie trzymałam się tutoriali i stresowałam się, jak mogę stworzyć coś własnego, bazując wyłącznie na swojej wyobraźni. Dzisiaj patrząc na spacerze w zachmurzone niebo mam ochotę je wymazać, zastąpić innym i narysować chmurki. Moje foldery uginają się od zbieranych zdjęć i pomysłów na przyszłość.

Całą pierwszą połowę roku pracowałam na GIMPie. To fantastyczne narzędzia dla początkujących grafików, lecz dopiero przesiadka na Photoshopa była jak zamiana malucha na ferrari. Pamiętam jak początkowo niechętnie korzystałam z Photoshopa, był dla mnie za duży, za bogaty w funkcję, nic nie mogłam tam znaleźć. Dziś nie wyobrażam sobie bez niego życia, a w grudniu stworzyłam pierwszą, pięciosekundową animację poklatkową.

Świąteczna animacja poklatkowa

Plany na 2020

Wśród planów na 2020 znajdują się mapa świata i mapa nieba. Planuje by powstały także nowe plakaty, także w pasujących do siebie kompozycjach. Pojawi się tutaj także rysunek tradycyjny i w wersji cyfrowej. Powstanie seria z zodiakami, a koniec roku przyniesie kolejny kalendarz.

Czekam też na to co wydarzy się pomiędzy. Jakie nowe plany i projekty wpadną mi do głowy.

Roku 2020, jestem gotowa na twoje przyjście.